دستگاه هاي خشك كن
انواع دستگاههاي خشك كن

 خشك كن ميوه برقي گوسونيك GOSONIC مدل GFD-513 با توان 400 وات براي مصارف خانگي طراحي شده است كه امكان خشك كردن ميوه جاتسبزيجات و مواد غذايي را دارد. جنس بدنه اين دستگاه از پلاستيك مقاوم است و سيني هايي از پلاستيك شفاف دارد كه باعث مي شود در حين خشك شدن مواد غذايي بتوانيد آن ها را ببينيد و نظارت كامل داشته باشيد. اين سيني ها به صورت طبقاتي روي هم قرار مي گيرند و فضاي كمتري اشغال مي گردد البته اگر ميزان مواد غذايي تان كم بود و فقط در يك يا دو سيني قرار مي گرفتند باز هم بايد تمام سيني ها را بچينيد حتي وقتي خالي هستند.
ميوه خشك كن 513 گوسونيك داراي تايمر 12 ساعته و تنظيم 4 سرعته و صفحه نمايشگر LED ديجيتالي مي باشد كه زمان يا اندازه سرعت تنظيم شده را نشان مي دهد. در اين دستگاه هوا از پائين به سمت بالا دميده شده و سپس از ميان شبكه سيني ها به طرف بالا گردش مي كند. گردش هوا باعث خارج شدن رطوبت از مواد غذايي و در نتيجه خشك شدن آن ها مي شود. اين روش طعم، مزه و خواص ميوه ها را به خوبي حفظ مي كند و با خشك كن ميوه ها و سبزيجات تازه و رسيده مي توانيد در تمامي فصول از آن ها استفاده نموده و از خوردن اين مواد غذايي سالم لذت ببريد. مواد غذايي به خصوص سبزيجات پس از خشك شدن حجم كمتري پيدا مي كنند و راحتتر مي توان آنها را نگهداري و حفظ نمود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۶:۳۰ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

خشك كن ميوه برقي امپريال EMPERIAL مدل EM-1200FD با توان 245 وات دستگاهي با مصرف خانگي است كه امكان خشك كردن ميوه، سبزي، لواشك، گوشت و ماهي را براي شما فراهم مي نمايد. بدنه دستگاه خشك كن ميوه  از جنس پلاستيك مقاوم بوده و داراي 5 سيني بزرگ مي باشد كه بر حسب نياز هر تعداد از اين قفسه ها را كه لازم داريد مي تونيد استفاده نماييد. اين سيني ها به صورت طبقاتي روي هم قرار مي گيرند تا فضاي كمتري اشغال گردد و شفاف بودنقفسه ها به شما اجازه مي دهد تا وضعيت ظاهري ميوه و سبزي را بدون نياز به بازكردن درب دستگاه بررسي كنيد.
 خشك كن ميوه 1200 امپريال داراي پنل كنترلي با دكمه روشن و خاموش و كليد هاي تنظيم دما مي باشد كه به صورت فشاري عمل مي كنند. دستگاه قابليت تنظيم دما براي انواع مواد غذايي در5 دماي 35، 41، 46، 58 و 68 درجه سنتي گراد را دارد. ميزان دماي تنظيم شده را مي توانيد بر روي صفحه نمايش ديجيتال مشاهده نماييد. در اين دستگاه با استفاده از دماي كنترل شده ، هوا از پائين به سمت بالا دميده شده و سپس از ميان شبكه سيني ها به طرف بالا گردش مي كند. گردش هوا باعث خارج شدن رطوبت از مواد غذايي و در نتيجه خشك شدن آن ها مي شود. اين روش طعم، مزه و خواص ميوه ها را به خوبي حفظ مي كند و با خشك كردن ميوه ها و سبزيجات تازه و رسيده مي توانيد در تمامي فصول از آن ها استفاده نموده و لذت ببريد. همچنين نگهداري ميوه و سبزي خشك شده بسيار آسان است و چون حجم آن ها كم شده است فضاي بسيار كمي را نياز دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۵:۲۶ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

خشك كن ميوه برقي بيشل Bishel مدل BL-FD-003 امكان خشك كردن ميوه، سبزي، گل و هم چنين تهيه لواشك هاي خوشمزه را فراهم مي كند. اين دستگاه مجهز به چهار سبد بزرگ مي باشد كه بر روي هم قرار مي گيرند. نوع قرارگيري آن ها كه به صورت روي هم مي باشد موجب مي شود تا فضاي كمتري اشغال گردد. بر روي پنل دستگاه دكمه روشن/ خاموش قرار دارد كه با فشار دادن آن دستگاه روشن مي شود. دكمه speed امكان كنترل دما را در چهار درجه 38، 48، 58 و 68 فراهم مي كند. با استفاده از دكمه تايمر مي توان زمان عملكرد دستگاه را از يك تا 12 ساعت تنظيم نمود. جهت تنظيم زمان و دما مي توان از دكمه هاي مثبت و منفي استفاده نمود. ميزان دما و هم چنين زمان تنظيم شده را مي توان بر روي صفحه نمايش مشاهده نمود. فن توربوي  خشك كن ميوه بيشل موجب گردش بهتر و يكنواخت جريان هوا در سبدها گرديده و باعث مي شود تا زمان خشك شدن ميوه ها در اين دستگاه نسبت به ساير مدل ها به نصف كاهش يابد.
خشك كردن ميوه ها راهي بسيار مناسب براي نگه داري آن هاست. در اين دستگاه با استفاده از دماي كنترل شده ، هوا از پائين به طرف بالا دميده شده و سپس از ميان شبكه سيني ها به طرف بالا گردش مي كند. گردش هوا باعث خارج شدن رطوبت از مواد خوراكي و در نتيجه خشك شدن آن ها مي شود. اين روش طعم، مزه و خواص ميوه ها را به خوبي حفظ مي كند. با خشك كردن ميوه ها و سبزيجات تازه و رسيده مي توانيد در تمامي فصول از آن ها استفاده نموده و لذت ببريد. هم چنين نگه داري ميوه و سبزي خشك شده بسيار آسان است و چون حجم آن ها كم شده است فضاي بسيار كمي را براي نگه داري نياز دارند. ميوه و سبزي هاي خشك شده را با استفاده از ظروف در بسته كه از ورود هوا جلوگيري مي كنند مي توان براي زمان هاي طولاني نگه داري كرد. ميوه و سبزي هايي را كه با  خشك كن ميوه خشك مي كنيد كيفيت، طعم و رنگ بهتري دارند و دليل آن عدم استفاده از نگه دارنده هاي شيميايي و رنگ مصنوعي است. با مرطوب سازي مجدد سبزي ها مي توانيد اين مواد را براي استفاده در سوپ، آش و انواع غذاها استفاده نمائيد. هم چنين با استفاده از اين دستگاه مي توان انواع ادويه و گل ها را خشك نمود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۳:۴۲ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

از آنجائيكه ميوه‌هاي خشك خوشمزه ومقوي اند و حتي از ازميوه‌هاي تازه هم خوش خوراك ترهستند، به سادگي مي توان با قابليت هايي كه دستگاه خشك كن ميوه برقي كلترونيك Clatronic مدل DR 2751 دارد آنها را خشك و استفاده كرد. با داشتن اين دستگاه ديگر نيازي به صرف وقت و زمان نيست تا ميوه ها يا مواد غذايي توسط نور خورشيد يا با گذاشتن آنها بر روي شوفاژ خشك گردند زيرا اين دستگاه با توان 250 وات و ايجاد گردش باد گرم درون محفظه در كمترين زمان ممكن آنها را خشك كرده و در اختيار شما قرار مي دهد.
كاركردن با اين دستگاه خشك كن ميوه بسيار ساده است و فقط كافيه ميوه ها يا هر مواد غذايي ديگري را به قطعات كوچك تر تبديل كرده و آنها را درون سبدهاي دستگاه ريخت و دكمه روي دستگاه را جهت روشن كردن دستگاه فشارداد. اين دستگاه داراي 5 سبد پلاستيكي به قطر27 و عمق 2 سانتي متر مي باشد كه مي توان به راحتي به تعداد مورد نياز آنها را بر روي هم سوار كرده و استفاده كرد . همچنين سرعتي كه در خشك كن ميوه كلترونيك مدل DR 2751 طراحي شده باعث حفظ رنگ ، بو و مزه آنها مي شود و به هيچ عنوان تغييري در آنها مشاهده نمي گردد و فقط ممكن بعضي از آنها به رنگ قهوه اي در بيايد كه اين روند بسيار طبيعي مي باشد. جنس بدنه و درب پوش اين دستگاه خشك كن ميوه كاملا پلاستيكي بوده كه در برابر حرارت و گرما بسيار مقاوم مي باشد.
لازم به ذكر است كه ميوه هايي كه در خارج از منزل(در صنعت يا مغازه ها) خشك مي شوند، براي تثبيت رنگ آنها ماده اي بنام اكسيد سولفور به آنها اضافه مي كنند كه مي تواند باعث بروز آسم در افراد حساس به آن شود. بنابراين بهتر است كه جهت خشك كردن ميوه ها بطور كاملا خانگي تهيه گردد تا سلامتي عزيزانمان به خطر نيافتد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۸:۵۰ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

ميوه هاي خشك بهترين نوع تنقلات براي پذيرايي از ميهمان ها هستند. آنها خشكبارهايي هستند كه با توجه به آب كم، انرژي بيشتري دارند و قسمتي از مواد مغذي شان مانند ويتامين C تحت تاثير حرارت و نور ازبين رفته است.
البته اين روزها دستگاه هاي ميوه خشك كني به بازار آمده است كه خانم هاي خانه دار مي توانند با استفاده از آنها، انواع ميوه و سبزي ها را خشك كنند. اين دستگاه ها براي مصارف خانگي تهيه شده اند و حجم توليد ميوه هاي خشك با آنها از دستگاه هاي صنعتي كمتر است. هدف عمده خشك كردن، افزايش ماندگاري محصول نهايي است و كاهش رطوبت، در فرآيند خشك كردن موادغذايي تا حدي انجام مي شود كه رشد ميكروبي و واكنش هاي شيميايي را محدود كند.


براي تهيه ميوه و سبزي هاي خشك، ابتدا بايد آنها را شست، سپس خرد كرد و در طبقه هاي دستگاه چيد. در اين دستگاه ها ابتدا المنت ها به وسيله برق گرم مي شوند. از طريق چرخش پره ها، جريان هوا بين سطوح پخش مي شود و باعث خشك شدن ميوه و سبزي ها خواهد شد. اگرچه توليد صنعتي موادغذايي هميشه به دليل توليد انبوه مورد توجه بوده است، اما در برخي از موارد توليد خانگي در مقايسه با توليد صنعتي مزايايي دارد؛ نظارت بيشتر بر مراحل تهيه و توليد ميوه هاي خشك و رعايت مسايل بهداشتي و نيفزودن مواد نگهدارنده يا افزودني هاي خاص از اين مزيت ها است. البته معايب اين دستگاه ها راندمان و حجم توليد كم و مصرف بالاي برق است و بايد اين كار را با حوصله و صرف وقت بيشتري انجام داد.


خشك كن هاي خانگي در توليد كلوچه، ميوه خشك، سبزي خردشده و غذاي حيوانات خانگي مورد استفاده قرار مي گيرند. اين خشك كن ها با سرعت بالا موادغذايي را كريستاله مي كنند (يعني آب از سطح محصول حذف و طي يك مرحله از خشك كن خارج مي شود). به اين ترتيب مواد شبيه تر به شكل اوليه شان خشك مي شوند، رنگ، بو و مزه بهتري دارند، خواص تغذيه اي خود را حفظ مي كنند و از آلودگي هاي محيطي دور هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۳:۵۷ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

 دستگاه خشك كن ميوه با ظرفيت هاي 20 كيلو گرم تا 1 تن در روز ساخته ميشود وبنا به سفلرش مشتري قابليت توليد آن در روز افزايش و كاهش داده خواهد شد، به دليل نظم خاصي در طراحي  واگن هاي ماشين فوق ،باعث شده تا تخلييه مواد ، عمل آوري شده با سهولت بيشتري و آسان تر تخليه  شوند.

قفسه هاي ساخته شده از جنس توري نسوز ومقاوم در برابر حرارت بالا  و بدنه داخلي آن از نوع استنلس استيل مرغوب جهت بهداشتي بودن براي مواد غذائي ميباشد

الكترو موتور هاي  به كار رفته در دستگاه فوق همه از نوع ومارك هاي به نام اروپائي مباشد و فن هاي دمنده براي سيركولاسيون هوا  با بهترين جنس و دقت ساخته شده اند

جنس بدنه دستگاه خشك كن ميوه از نوع ورق فولاد مباركه ضخيم و دولايه براي حفظ دماي داخلي كابين ميباشد و درون لايه ووسط از پشم شيشه مرغوب استفاده شده است.

بر اساس نياز مشتري تابو برق به كار رفته از دونوع plc و يا آنالوگ مييباشد.

ابعاد و اندازه،برق مصرفي،توان الكترو موتور ودبي فن سركولاسيون دستگاه خشك كن ميوه :

ابعاد واندازه آن بر اساس حجم توليد خشك كن متفاوت است وبنا به سفارش مشتري براي محصولات مختلف مباشد

دو كابين :داراي 2عدد واگن چرخدار بر روي ريل وهر واگن 20 عدد طبقه با جنس توري براي گردش هواي گرم در تمام طبقات

وبراي ايمني بيشتر تمامي قسمت هائي كه الكترو موور ويا فن  ميباشد با ورق استيل كاور وپوشانيده شده است

برق مصرفي دستگاه خشك كن ميوه به سفارش مشتري وطبق خواسته آن از 220 ولت شهري و380 ولت 3فاز صنعتي  امكان پذير ميبالشد

براي جابه جائي وانتقال بر روي آن چهار حلقه نصب شده است تا بتوان به راحتي بارگيري و جابه جا نمود

امرجنسي اضطراري دكمه اي براي حفظ امنيت در هر زمان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۲:۳۵ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

هدف عمده خشك كردن ماده غذايي، افزايش ماندگاري محصول نهايي است. كاهش رطوبت محصول ، در فرآيند خشك كردن تا حدي انجام مي شود كه رشد ميكروبي واكنش هاي شيميايي را محدود كند. در اكثر فرآيندهاي خشك كردن ، از هواي داغ استفاده مي شود؛ اما ساليان متمادي است كه در سراسر جهان خشك كن هاي هوايي مورد استفاده قرار مي گيرد. به نظر مي رسد اين خشك كن ها با سرعتي كه در خشك كردن مواد غذايي دارد براي حفظ رنگ ، بو و مزه آنها موثر باشند. خشك كن هاي هوايي باعث كريستاله كردن مواد غذايي شده و آنها را شبيه تر به شكل اوليه خود خشك مي كنند. دكتر مرتضوي مي گويد: ساختمان اصلي هر خشك كن اتمسفري شامل يك اتاقك است كه ماده غذايي در آن جاي مي گيرد و مجهز به يك دمنده و تعدادي لوله است تا امكان رد و بدل شدن هواي داغ را در اطراف ماده غذايي فراهم كند. به اين ترتيب آب از سطح محصول حذف شده و طي يك مرحله از خشك كن صنعتي خارج مي شود. اين نوع خشك كن ها به طور وسيعي در توليدكلوچه ، ميوه خشك ، سبزي خرد شده و غذاي حيوانات خانگي مورد استفاده قرار مي گيرند. گاهي به طور خاص ، گرمترين هوا را در تماس با سردترين ماده غذايي قرار مي دهند تا سرعت خشك شدن محصول را در ابتداي عمليات خشك كردن افزايش دهند.

يكي از روش‌هاي جديد صنعتي خشك كن ميوه‌، به كارگيري فرآيند اسمز فرايينگ به همراه استفاده از پوشش‌هاي خوراكي است كه محققان موسسه تحقيقات فني و مهندسي كشاورزي كرج به آن دست پيدا كرده‌اند. فاطميان، پژوهشگر اين موسسه در اين باره مي‌ گويد: “فرآورده ي توليد شده، بدون استفاده از تركيبات شيميايي نگهدارنده از نظر خصوصيات كيفي مانند رنگ، طعم، ارزش غذايي و محتواي ويتاميني، برتري قابل توجهي در مقايسه با نمونه‌ هاي توليد شده به صورت سنتي و صنعتي معمول دارد. استفاده از روش‌هاي تلفيقي اسمزي و فرايينگ مي ‌تواند حدود ۸ تا ۱۰ درصد، توليد محصول خشك نهايي را افزايش و واكنش‌هاي نامطلوب قهوه‌اي شدن آنزيمي را تا حد قابل توجهي كاهش دهد.” وي افزود: “تا كنون اين فناوري براي توليد محصولاتي مانند سيب، موز، كيوي، پرتقال، گلابي، زردآلو و هلو مورد استفاده قرار گرفته است.” معايب روش سنتي ميوه هاي خشك روش‌هاي سنتي خشك كردن مواد غذايي بر كيفيت محصول تاثيرات منفي مي‌ گذارد، مانند افزايش چروكيدگي بافت، سخت شدن سطح محصول، تغييرات نامطلوب در رنگ، عطر، ‌طعم و كاهش ارزش غذايي آن. قهوه‌اي شدن آنزيمي ‌فرآيندي است كه به علت فعال شدن آنزيم ‌هاي موجود در ميوه‌ هايي مانند سيب موجب تغيير رنگ آن مي‌ شود. البته تا اندازه‌ اي مي‌ توان رنگ بعضي ميوه‌ها را پس از برش دادن، با افزودن مقدار كمي از چاشني قوي مثل آب ليمو ترش تثبيت كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۱:۰۷ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]

خشك كردن خوردني ها راهي بسيار خوب براي نگهداري آنها است . با استفاده از دماي كنترل شده هوا از بالا به طرف پايين دميده شده و سپس از ميان شبكه سيني ها به طرف بالا گردش مي كند .

گردش هوا باعث خارج شدن رطوبت از مواد خوراكي و نهايتا خشك شدن آن مي شود . اين روش طعم ، مزه و خواص ميوه ها را بخوبي حفظ ميكند .

با خشك كردن ميوه ها و سبزي هاي تازه و رسيده مي توانيد تمام سال و همه فصول از آنها استفاده كنيد و لذت ببريد .

نگهداري ميوه و سبزي خشك شده بسيار آسان است و چون حجم آن كم شده است فضاي بسيار كمي را براي نگهداري اشغال ميكند .

ميوه و سبزيهاي خشك شده را با استفاده از ظروف در بسته كه از ورود هوا جلوگيري مي كنند مي توان براي زمان هاي طولاني نگهداري كرد .

ميوه ها و سبزي هايي كه با دستگاه  خشك مي كنيد كيفيت ، طعم و رنگ بهتري از مواد موجود در فروشگاه ها داراست و دليل آن عدم استفاده از نگهدارنده هاي شيميايي و رنگ مصنوعي است .

شما مي توانيد انواع ادويه ها ، سبزي ها ، گلها را با اين دستگاه خشك كنيد و با مرطوب سازي مجدد سبزي ها مي توانيد اين مواد را براي استفاده در سس ها ، سوپ ها و انواع غذاها آماده كنيد . با استفاده از ميوه خشك كن برقي پارس خزر ميوه هاي خشك شده ، لواشك آلو ، گلابي ، سيب و غيره را درست كنيد و از اين تنقلات سالم و كم كالري لذت ببريد .

  • نكته قابل توجه :

براي كسب بهترين نتايج از مواد اوليه خوب مانند ميوه هاي رسيده ، سالم و شيرين و سبزي هاي تازه استفاده كنيد . در صورتي كه مي خواهيد از ميوه هايي كه براي مصرف تازه شكل خوبي ندارند استفاده كنيد حتما قسمت هاي خراب آنها را جدا كنيد .

ميوه ها و سبزي هايي را كه مي خواهيد خشك كنيد خوب بشوييد و قسمت هاي خراب آن را جدا كرده و دور بريزيد .

آماده سازي هاي اوليه باعث شكل و رنگ بهتر ، طعم و بوي بهتر و خشك شدن سريعتر مي شود و هم چنين به طول مدت نگهداري مواد خشك شده مي افزايد . در صورتي كه بخواهيد رنگ ميوه ها تغيير نكند قبل از خشك كردن كمي آب ليمو و يا آب آناناس به آنها بزنيد .

ميوه ها و انواع مواد خوراكي را بصورت يك شكل و اندازه برش دهيد . مواد مي توانند بصورت رنده شده ، خردشده و يا ورقه شده آماده شوند . ضخامت 5 ميليمتر بهترين اندازه برش براش خشك شدن ميوه ها مي باشد .

زمان خشك شدن ميوه ها به عوامل متعددي مانند ابعاد ، ضخامت ورقه و رطوبت محيط بستگي دارد . بنابراين پيشنهاد مي شود خشك كردن را عصر شروع نمائيد ، چون زمان تقريبي لازم براي خشك كردن ميوه ها حدود 12 ساعت است . قطعه اي از ميوه خشك شده را برداريد ، اجازه دهيد خنك شود سپس آنرا نصف كنيد ، نبايد هيچ گونه رطوبتي مشاهده شود .

** خشك شدن نامتقارن ميوه ها در ميوه خشك كن

اگر مشاهده كرديد كه در يك طرف سيني ، ميوه هاي خشك نشده وجود دارد سيني را بچرخانيد و سيني هاي پائين را با بالا جابجا كنيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۴:۵۵ ] [ Ali ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 12
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 344
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب